X FORUM

327.jpg

Zgłaszanie uczestnictwa

Forum Kobiet Ziemi Częstochowskiej

AKCJA CHRYZANTEMA

AKCJA   CHRYZANTEMA

Nie mogliśmy odwiedzić grobów naszych bliskich ani 1 listopada, ani w Dzień Zaduszny.

Decyzję o zamknięciu cmentarzy premier Mateusz Morawiecki ogłosił w piątek, 30 października, przed godziną 16.00. Decyzja rządu zaskoczyła wszystkich obywateli i była ciosem dla handlarzy i ogrodników, którzy zostali z niesprzedanym towarem i wizją strat finansowych.

Na szczęście dnia 2 listopada br. w Dzienniku Ustaw pod pozycją 1932 ukazało się rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 2 listopada 2020r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowego zakresu i sposobów realizacji niektórych zadań Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa czyli po prostu ogłoszenie dotyczące wsparcia producentów chryzantem. Producent, po złożeniu do ARiMR stosownych dokumentów może ubiegać się o odszkodowanie w wysokości: 3,00 zł za sztukę chryzantemy ciętej i 20,00 zł za sztukę chryzantemy doniczkowej. Warunkiem jednak uzyskania pomocy jest rozprowadzenie kwiatów, za pisemnym pokwitowaniem, między organizacje pozarządowe, jednostki samorządu terytorialnego, inne instytucje publiczne. Towar, którego producentom nie uda się rozdać do dnia 16 listopada br. jest oddawany, jako bioodpady, podmiotowi zajmującemu się , zgodnie z przepisami o odpadach, zbieraniem lub przetwarzaniem odpadów. W ramach pomocy okazanej producentom w rozprowadzaniu kwiatów Stowarzyszenie Kobiet Ziemi Częstochowskiej zgłosiło się do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w celu skontaktowania z jakimś ogrodnikiem, od którego należało odebrać i zagospodarować chryzantemy. Agencja wskazała producenta Martę Koła z miejscowości Gorzelnia Nowa 77, poczta Blachownia, która dysponowała 800 sztukami chryzantem ciętych. Członkowie Stowarzyszenia Kobiet wraz z pracownikiem gospodarstwa ogrodniczego rozwieźli kwiaty, w dniu 9 listopada, na częstochowskie cmentarze przy ul. Św. Rocha i Kule oraz pod pomnik rotmistrza Witolda Pileckiego. Kwiaty udekorowały miejsca związane z wydarzeniami historycznymi, patriotycznymi, groby żołnierzy poległych w walkach o niepodległość Polski.

Członkom Stowarzyszenia Kobiet zależało aby:

  1. pomóc producentom chryzantem,
  2. zamanifestować społeczną aktywność i solidarność,
  3. uczcić zmarłych w związku z ich świętem przypadającym na Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny,
  4. uczcić nasze narodowe święto, tj. przypadające na dzień 11 listopada Święto Niepodległości.

Wszystkie założone cele zostały osiągnięte. Podjęta przez rząd decyzja, która była ciosem dla handlarzy i ogrodników wyzwoliła w społeczeństwie niesamowite odruchy solidarnościowe, które spowodowały, że Akcja Chryzantema zdobyła niewyobrażalną wprost popularność. Mamy w tej Akcji, jako Stowarzyszenie, swój drobny udział.

X Forum Kobiet "CZAS KOBIET" już za nami!

16.jpg

Konferencja prasowa o FORUM KOBIET

O Forum Kobiet w CGK!

cgk1.jpg

o FORUM w TV ORION

CZAS KOBIET

http://www.tvorion.pl/?action=show_news&idNews=27928

Czy komuś się to podoba czy nie, panie coraz bardziej zdobywają ten świat. Być może przyczyniło się do tego Forum Kobiet Ziemi Częstochowskiej. W tym roku spotkanie odbędzie się 21 września o godz. 10.30. Mówimy o tym znacznie wcześniej, aby każda z pań zdążyła się przygotować do tego ważnego wydarzenia. Poseł na Sejm Halina Rozpondek mówi, że jubileuszowa edycja to dowód, że formuła tych spotkań sprawdziła się. W tym roku wydarzeniami towarzyszącymi Forum będą bezpłatne konsultacje psychologa, neurologa, dermatologa, stoiska kosmetyczne, z rękodziełami, pokazy fryzjerskie i makijażu oraz bezpłatne konsultacje ze specjalistami w zakresie doradztwa zawodowego.Jakie atrakcje będą w tym roku?

Marek Kułakowski, Oskar Tarnowski

Pierwsza strona wstecz 1 2 3 4 5 6 7 dalej Ostatnia strona

Forum Wspierają

98.jpg

70.jpg

Statystyki

Dzisiaj: 44
W tym miesiącu: 916
Wszystkich: 297371

Galeria fotografii

Forum przygotowały panie:

Prace nad przygotowaniem IX Forum prowadzą m.in. panie:

Halina Rozpondek - Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Izabela Leszczyna - Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Anna Wypych-Gawrońska - prof. dr hab., Rektor Uniwersytetu im. Jana Długosza, Maria Nowicka-Skowron - prof. dr hab., Politechnika Częstochowska, Grażyna Klamek - Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Częstochowie, Joanna Górna – dr, Uniwersytet  im. Jana Długosza, Anna Ogłaza – Stowarzyszenie Opieki Paliatywnej „Dar Serca”, Iwona Kiełtyka – lekarz neurolog, Urszula Kulicka - ekonomista, Kamila Grochowina - trener rozwoju osobistego, Beata Młynarczyk – muzykolog, Judyta Kabus - dr, Politechnika Częstochowska, Małgorzata Sętowska – artysta plastyk, Barbara Błaszczyk – pedagog, Elżbieta Markowska- Prezes Stowarzyszenia Częstochowskie Amazonki

projekt i wykonanie: www.trustnet.pl