X FORUM

327.jpg

Zgłaszanie uczestnictwa

Forum Kobiet Ziemi Częstochowskiej

ZOSTAŃ RADNĄ - SPOTKANIA SZKOLENIOWE DLA KOBIET

W dniach 14-16 września 2010 roku poseł Halina Rozpondek organizuje bezpłatne spotkanie szkoleniowe dla kobiet Ziemi Częstochowskiej pod hasłem „Zostań Radną”, czyli co każda kandydatka o samorządzie wiedzieć powinna.

 

Spotkania szkoleniowe są wynikiem pokonferencyjnych wniosków Pierwszego FORUM KOBIET ZIEMI CZĘSTOCHOWSKIEJ.  Do udziału w szkoleniu zapraszamy wszystkie Panie, które w najbliższych wyborach samorządowych pragną same kandydować lub też chcą wspierać prowadzone kampanie wyborcze.  Formuła szkolenia pozostaje otwarta, nie jest ważne z jakiej partii czy ugrupowanie będą Panie startować w samorządowych wyborach.


Chcemy przekazać Paniom wiedzę i nasze doświadczenia, aby ułatwić start i sukces wyborczy. Jesteśmy przekonane, że w dzisiejszej rzeczywistości aktywnych i zawodowo, i publicznie kobiet nie brakuje. Potrafią wiele dobrego zrobić dla siebie i  społeczeństwa. Chcemy też przekonać panie, iż są one w polityce niezbędne.

 

Celem spotkań, które w najbliższym czasie odbędą się w Olsztynie, Kłobucku i Myszkowie będzie zapoznanie uczestniczek z teoretycznymi i praktycznymi aspektami funkcjonowania samorządu i prowadzenia kampanii wyborczej.

 

W trakcie szkolenia przekażemy Paniom wiedzę dotyczącą między innymi:

1 prawnych podstaw funkcjonowania samorządu,

2 funkcji, uprawnień i kompetencji samorządu gminy,

3 ordynacji wyborczej do rad gmin,

4 tworzenia i formułowania programu wyborczego,

5 zasad prowadzenia kampanii wyborczej,

6 podstaw marketingu wyborczego.

 

Z powyższymi zagadnieniami zapoznawać uczestniczki szkoleń będą:

Halina Rozpondek – Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej,

Ewa Pachura – Przewodnicząca Rady Miasta Częstochowy,

Bernadetta Niemczyk – Przewodnicząca Rady Krajowej Kół Gospodyń Wiejskich.

Prof. Stanisław Brzeziński – Katedra Marketingu Wydziału Zarządzania Politechniki  Częstochowskiej

Dr Jolanta Urbańska – zastępca kierownika Katedry Marketingu Wydziału Zarządzania Politechniki  Częstochowskiej

 

Rozkład jazdy szkoleń:

Powiat Częstochowski – Olsztyn; wtorek, 14 września; godzina 17.oo;

sala Ochotniczej Straży Pożarnej; ulica Kuhna 20

Powiat Kłobucki - Kłobuck –; środa, 15 września;

godzina 17.oo;

Sala Sesyjna Urzędu Miasta, ul. 11 listopada 6

Powiat Myszkowski - Myszków – czwartek 16 września; godzina 17.oo;

Starostwo Powiatowe Sala Sesyjna; ulica Pułaskiego 6

 

Zapraszam serdecznie wszystkie Panie,

trzymając kciuki za sukces kobiet w samorządach gmin, powiatów i regionów.


Halina Rozpondek

Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej

Komunikat końcowy

I Forum Kobiet Ziemi Częstochowskiej
CO POTRAFIĄ KOBIETY
AMBICJE, MOŻLIWOŚCI, BARIERY

 

Pierwsze Forum  Kobiet Ziemi Częstochowskiej dobiegło końca. Spotkanie nasze  uważamy za bardzo pożyteczne i udane.  Niezwykle interesująca była dyskusja  o parytetach,  wykłady o sytuacji zawodowej kobiet, ich zdrowiu i udziale w nauce,  kulturze i sztuce, mediach , a także w polityce.

 

Panelom dyskusyjnym towarzyszyła ożywiona dyskusja o przeszkodach i barierach blokujących aktywny udział kobiet w życiu publicznym i karierach zawodowych. Wynika z niej, że choć sytuacja kobiet zmienia się na korzyść – to jednak trzeba przełamywać stereotypy polskiego myślenia, że to mężczyzna jest od robienia kariery, a kobiety do pracy dla rodziny. Nie przystaje to już do dzisiejszej rzeczywistości, bo kobiety pracują zawodowo, zarabiają na utrzymanie rodziny, a małżonkowie dzielą się równo obowiązkami domowymi.

 

Idea forum będzie kontynuowana, dziś wśród mieszkanek ziemi częstochowskiej widać taką potrzebę. Postaramy się, jako organizatorki, powtórzyć nasze spotkanie – oceniając co można poprawić. Potrzebne  są również spotkania w poszczególnych grupach tematycznych dotyczących: sytuacji zawodowej kobiet, zdrowia jak również udziałowi kobiet w życiu publicznym. Będziemy dążyli do stworzenia forum dyskusyjnego na naszej stronie internetowej, gdzie będzie można się dzielić opiniami, doświadczeniami, a także propozycjami tematyki kolejnych spotkań. Chcemy aby otwarta przez nas w ten sposób przestrzeń była niezależnym, wolnym forum wymiany myśli, doświadczeń i rad, jakie mogą przekazać sobie kobiety. By mogły swobodnie mówić o problemach, z którymi się spotykają w codzienności, a które łatwiej razem przezwyciężać.

 

Na nasze Forum zapraszamy wszystkich, którzy chcą dopomóc kobietom znaleźć odpowiednie miejsce we współczesnym, zmieniającym się świecie.

 

Inicjatywą, która narodziła się z wniosków forum będzie szkolenie dla kobiet naszego okręgu – pod hasłem „Zostań radną”. Zrealizujemy ją we wrześniu.


Dziękujemy wszystkim uczestniczkom i uczestnikom forum za wykonaną  pracę, za wniesione myśli i przedstawione problemy. Dziękujemy za obecność i wsparcie naszym gościom honorowym, gospodyni forum – pani Rektor, paniom z Kół Gospodyń Wiejskich za przygotowanie posiłku, młodzieży za występy, wszystkim, którzy swoją pomocą i wolontariatem przyczynili się do rozpoczęcia Forum Kobiet Ziemi Częstochowskiej.

 

Do zobaczenia na następnym spotkaniu.

 

Halina Rozpondek

Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej

Pierwsza strona wstecz 1 2 3 4 5 6 7 dalej Ostatnia strona

Forum Wspierają

98.jpg

70.jpg

Statystyki

Dzisiaj: 22
W tym miesiącu: 348
Wszystkich: 301225

Galeria fotografii

Forum przygotowały panie:

Prace nad przygotowaniem IX Forum prowadzą m.in. panie:

Halina Rozpondek - Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Izabela Leszczyna - Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Anna Wypych-Gawrońska - prof. dr hab., Rektor Uniwersytetu im. Jana Długosza, Maria Nowicka-Skowron - prof. dr hab., Politechnika Częstochowska, Grażyna Klamek - Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Częstochowie, Joanna Górna – dr, Uniwersytet  im. Jana Długosza, Anna Ogłaza – Stowarzyszenie Opieki Paliatywnej „Dar Serca”, Iwona Kiełtyka – lekarz neurolog, Urszula Kulicka - ekonomista, Kamila Grochowina - trener rozwoju osobistego, Beata Młynarczyk – muzykolog, Judyta Kabus - dr, Politechnika Częstochowska, Małgorzata Sętowska – artysta plastyk, Barbara Błaszczyk – pedagog, Elżbieta Markowska- Prezes Stowarzyszenia Częstochowskie Amazonki

projekt i wykonanie: www.trustnet.pl